Balık tutmak adına, balık tutulacak yerler, malzemeler ve balıkçılık gezi bloğu

Selimpaşa Limanı Balık Av Yeri

Avlak Yerleri İstanbul Balık Avı 17
selimpasa-limani-balik-avlari

Selimpaşa limanı denilince ilk akla gelen balıklardan bir tanesi istavrit oluyor. Kumburgaz, celaliye ve selimpaşa bölgesindeki balıkların çeşiti bir hayli fazla. Selimpaşa limanında bulunan kayalıkların en uç kısmından kıyıya paralel olarak şamandıralı avlanarak eşkina kandırabilirsiniz. Eşkinaya en uygun yemlerden bir tanesi teke‘dir. Tekeyi de gene selimpaşa limanının girişindeki teknelerin park ettiği sığ sularda, kepçe yardımı ile yosunlara sürterek çıkartabilirsiniz. Teke’nin yanında boru kurdu da bulundurursanız avcılığınızı arttırırsınız. Eşkina çok huylu bir balık olduğu için, ay’ın parlak olduğu günlerde balık avları çok zordur.

Eşkina için gerekli ortam karanlık ve sessiz olmalı. Selimpaşa limanı da bu iş için biçilmiş kaftan. Selimpaşa liman’dan dip balıkları için uzağa atış yapılacaksa oltanın takılma ihtimali oldukça fazladır. Eğer denk gelirse kiloluk kırlangıç alabilirsiniz.

Selimpaşa limanı lrf için müsait bir yer değildir. Kayalıkların önünde yosunlar olduğu için jigleri veya popperleri takma şansımız oldukça fazladır. Eğer denemek isterseniz, oltanıza istilacı balık olarak gulplerinizi parçalayan ispari ve kayabalığı mutlaka yapışacaktır.

Herkeze rast gelmesi dileği ile…

selimpasa-limani-balik-avlari

Selimpaşa Limanı Balık Avları

selimpasa-limani-balik-avlari

Selimpaşa Limanı Balık Avları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır. Tema : BbioonThemes