Balık tutmak adına, balık tutulacak yerler, malzemeler ve balıkçılık gezi bloğu

Fluorocarbon Misina

Malzemeler Misina 0

Pek çok avlanan insan, misinalara önem vermez. Takımlarını normal misina kullanarak yapar. ve çoğu zaman balık avları başarısızlık ile sonuçlanır. Balığın bol olduğu yerde bir problem olmaz ama eğer merada balık çok az ise, o meradaki balıklar daha seçici olur.

Lrf yaparken veyahut yemli takım ile avlanırken Misinamızın ucuna bir lider fluorocarbon misina bağlarsak, misinamızın suda görünmezliğini arttırmış oluruz.

Biliyorsunuz balıklar huylu hayvanlardır. O anda meradaki ters bir hareketiniz (ses, ışık vb) balığın uzaklaşmasına sebep olacaktır.

Fluorocarbon misinaların normal misinalara göre çekeri düşüktür ve serttir. Güneş ışığına maruz kalırsa görünmezliği de gerileyecektir. Suyun soğukluğundan ve sıcaklığından daha az etkilenir. Gerdirdiğimiz zaman ilk haline geri döner. Sürtünme mukavemetleri çok yüksektir. Özellikle kayalık alanda avlanıyorsanız tam biçilmiş kaftandır.

Fluorocarbon misinanın orjinal olup olmadığını anlamak için ucundan ateşe tutarak yakın. Misinanın yanan yerinde büzülme kıvrılma olmuyorsa ve yanan kısmı kararıyorsa orjinal fluorocarbon misinadır.

Nasıl Kullanılır;

Fluorocarbon misinalar, normal misinaların ucuna veya ipin ucuna yaklaşık 50cm ile 1 metre arasında Shock lider düğümü ile bağlanır. Buradaki amaç hem balığı korkutmamak ve balığı tasmalama yaptığımız zaman ko

pmaması.

Kısaca örnekle açıklayalım. LRF disiplininde av gerçekleştiriyorsunuz. ve yeminize balık vurdu. Shock lider olmaz ise balığın ipi koparıp kaçırma riskiniz olur. İpin ucundaki shock lider uzama yaparak ipin kopmasını engellemekte ve görünmemezlikte görev alıyor.

 

shock-lider-dugumu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır. Tema : BbioonThemes