Balık tutmak adına, balık tutulacak yerler, malzemeler ve balıkçılık gezi bloğu

Boğazda Balık Avları Emirgan Sahili Balık Avı

Avlak Yerleri İstanbul Balık Avı 62
bogazda-balik-avlari-emirgan-sahili

Boğazın serin sularında balık avlamak kadar keyif veren daha ne olabilir ki ? Düşünsenize hem çok güzel bir deniz havası alıyorsunuz, hemde balığınızı tutuyorsunuz. Her türlü balık denemesi yapma imkanına sahipsiniz. Gündüz çapari ile istavrit deneyip, akşama doğru oltanızı yemliye çevirip büyük balıklara atabilirsiniz.

Emirgan sahilinin dip tarafı midye ile kaplı olduğu için balıklar genelde dibe gelir. Dip tarafta iskorpit yaşar. İskorpit zokasına gündüz tuttuğunuz istavritleri takarak akşam iskorpit kandırabilirsiniz. Veya ben yem ile uğraşmak istemiyorum derseniz, Lrf stilinde zokaya kokulu yem takarak (örneğin kırmızı 5cm gulp) ta çokça kandırabilirsiniz. Torbacılar gibi bütün boyları almamaya dikkat edin. Küçükleri almayın. Geceleyin Emirgan sahilinde lrf stilinde az sayıda istavrit alabilirsiniz.

Surf olta ile kurşun arkası rapala atarak palamut tutmaya çalışabilirsiniz. Şimdiden söyleyelim çok yorucu olacaktır. Bu kısımlar akıntılı olduğu için oltanıza hangi balığın geleceği çok sürpriz olacaktır. Rüzgar ve akıntı fazla yok ise spin avcılığı denenebilir. Spin avcılığında 2 metreye kadar dalarlı sahteler kullanırsanız ve rapala renginizi hava ve deniz şartlarına göre seçerseniz iş yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yaz aylarında çok bereketli kıyılardır. 1 günde 2-3 kilo kadar istavrit tutabilirsiniz. İsterseniz istavrit tutmaya gece de devam edebilirsiniz. Gece istavrit kıyıya gelmekte. Gece istavrit tutmak için kırmızı renkte çapari kullanabilirsiniz.

Hepinize bol avlı bol güneşli günler dileriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır. Tema : BbioonThemes